Amortyzatory samochodowe

AmortyzatoryStarmann Germany” stosuje się w samochodach osobowych i dostawczych do pochłaniania nadwyżki energii sprężystej, oddawanej przez sprężyny i ogumienie, ograniczając tym samym odskakiwanie od powierzchni jezdni poszczególnych kół. Dzięki temu ogranicza się przenoszenie drgań do wnętrza pojazdu i unika utraty przyczepności opon do drogi. Pojazd dobrze trzyma się drogi, a kołysanie zredukowane jest do minimum.

Ze względu na medium tłumiące ruch, amortyzatory można podzielić na:

  • hydrauliczne (olejowe),
  • pneumatyczne (gazowe).

Które amortyzatory są lepsze, gazowe czy olejowe?

Amortyzatory hydrauliczne - amortyzatory, w których czynnikiem roboczym jest ciecz (zwykle olej). Amortyzator hydrauliczny zbudowany jest w formie cylindra, wewnątrz którego umieszczony jest tłok z tłoczyskiem.

Amortyzatory olejowe zapewniają miękkie zawieszenie, dlatego kierowcy preferujący spokojną i komfortową jazdę powinni wybrać ten typ amortyzatorów.

Amortyzatory gazowe to właściwie nowsza generacja amortyzatorów hydraulicznych, które nazwę zawdzięczają przestrzeni z gazem, która kompensuje objętość i zmniejsza pienienie się oleju. Właściwa nazwa amortyzatorów gazowych to amortyzatory gazowo-olejowe.

Głównymi zaletami amortyzatorów gazowo-olejowych jest większe usztywnienie samochodu, a także zwiększona przyczepności kół. W porównaniu do amortyzatorów olejowych są też znacznie bardziej wytrzymałe i trwałe, co ma ogromne znaczenie przy jeździe po dziurawych i nierównych drogach. Polecamy je szczególnie dla kierowców lubiących dynamiczną jazdę.

Amortyzatory Starmann

Amortyzatory Starmann cechują nowoczesne rozwiązania techniczne, które zapewniają długi czas użytkowania oraz 2-letnia GWARANCJA.

Stosując amortyzatory „Starmann Germany” w połączeniu z pozostałymi elementami zawieszenia i układu kierowniczego, klockami hamulcowymi oraz łożyskami kół, mają Państwo pewność iż wszystkie części zamontowane w Waszym samochodzie współgrają ze sobą na najwyższym poziomie, co prowadzi do zapewnienia najlepszego komfortu jazdy.

Każdy amortyzator oznaczony jest unikalnym numerem identyfikacyjnym, który ma powiązanie z numerami oryginalnymi  producentów (OEM) oraz numerami konkurencji (REF).

W ofercie sklepu sgParts.pl znajduje się obecnie ponad 2000 amortyzatorów gazowych i olejowych renomowanej marki STARMANN Germany® montowanych w samochodach osobowych i dostawczych marek europejskich i japońskich, tj. Audi, Volkswagen, Fiat, Ford, Mercedes, Opel, Citroen, Peugeot, Toyota oraz pozostałych.

Polecamy szczególnie Amortyzatory do Audi A4, VW Golfa oraz VW Passata