Regulamin

Regulamin sklepu sgParts.pl

Sklep internetowy sgParts.pl obsługiwany jest przez firmę Starmann sp. z o.o., wpisaną przez Sąd Rejonowy w Koszalinie, IX Wydział Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS 0000097620, NIP: PL 671-000-04-84, REGON: 330038145.

I. REALIZACJA ZAMÓWIEŃ

 1. Zamówienia przyjmowane są za pośrednictwem sklepu internetowego pod adresem sgParts.pl lub telefonicznie pod numerami +48(94)354-34-59 i +48 515-237-887
 2. Zamówienie może zostać zrealizowane pod warunkiem istnienia towaru w magazynie.
 3. Ze względu na różne kanały sprzedaży, dostępność towaru prezentowana na stronach sklepu może ulec zmianie w trakcie składania zamówienia przez klienta.
  W sytuacji, kiedy brakuje towaru w magazynie głównym może on zostać sprowadzony, na życzenie klienta, z magazynów zewnętrznych zlokalizowanych w Polsce lub bezpośrednio od producenta. W takiej sytuacji termin realizacji zamówienia, cena towaru oraz koszt wysyłki mogą ulec zmianie o czym klient zostanie poinformowany.
 4. Ceny towarów i wysyłek prezentowane na stronach sklepu, jeżeli nie podano innej informacji, zawierają 23% podatku VAT.

II. WARUNKI GWARANCJI

 1. Części zamienne produkowane przez firmę Starmann Germany objete są 2-letnią Gwarancją (nie dotyczy akcesoriów i elektroniki).
 2. Gwarancja jest udzielana tylko w przypadku, kiedy zakupiony asortyment jest zastosowany zgodnie z przeznaczeniem oraz profesjonalnie przygotowany i zamontowany.
 3. Gwarancja obejmuje tylko wady materiałowe i produkcyjne, nie obejmuje uszkodzeń na skutek niewłaściwego montażu, w wyniku wypadku, normalnego zużycia eksploatacyjnego oraz przedwczesnego zużycia na skutek niewłaściwego stanu innych elementów zawieszenia (wahacze, sworznie, końcówki, tuleje gumowo-stalowe, osłony itp.).
 4. Roszczenia gwarancyjne dotyczą tylko samego towaru (wymiana na wolny od wad lub zwrot równowartości) - nie dotyczą kosztów dodatkowych takich jak transport, montaż,demontaż, badania diagnostyczne itp.
 5. Warunkiem wszelkich roszczeń gwarancyjnych jest dostarczenie dowodu zakupu, karty gwarancyjnej (załącznik do niniejszego regulaminu), poświadczenia autoryzowanego warsztatu lub stacji diagnostycznej o zaistniałej wadzie oraz dostarczenie części reklamowanej w uzgodniony z działem reklamacji sposób.

III. WYSYŁKA I METODY PŁATNOŚCI

 1. Towar wysyłany jest w dni robocze. Jeżeli zamówienie zostało złożone do godz. 12 paczkę wysyłamy tego samego dnia, w innym przypadku na następny dzień.
 2. W przypadku płatności przelewem tradycyjnym towar jest wysyłany po zaksięgowaniu płatności.
 3. Jeżeli łączna waga zamówionych produktów nie przekracza 30 kg, pobierana jest tylko jedna opłata za wysyłkę.
 4. Przy zamówieniach o łacznej kwocie brutto powyżej 500 zł obowiązuje Dostawa GRATIS!
 5. Dodatkowe wiadomości o Darmowych Wysyłkach można znaleźć w boksie "Informacje" w bocznej kolumnie.
 6. Metody płatności:
 • przelew tradycyjny,
 • płatność przy odbiorze (pobierana przez kuriera).

Paczki (do 30 kg.) wysyłane są za pośrednictwem firmy kurierskiej UPS za opłatą:

 • Wysyłka po przedpłacie: 18 zł
 • Wysyłka pobraniowa: 20 zł

IV. ZWROT TOWARU

 1. Jest możliwy do 14 dni od daty otrzymania towaru.
 2. Do towaru musi być dołączony dowód zakupu.
 3. Nie odbieramy przesyłek pobraniowych!
 4. w przypadku wadliwego towaru prosimy o niezwłoczny kontakt mailowy bądź telefoniczny.

V. POLITYKA PRYWATNOŚCI

 1. Podane przez Użytkowników dane osobowe Firma Starmann zbiera i przetwarza zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oraz zgodnie z polityką ochrony prywatności.
 2. Użytkownik ma wgląd oraz możliwość edycji swoich danych osobowych po zalogowaniu się do swojego profilu.

VI. PRAWA AUTORSKIE

 1. Firma Starmann posiada prawa autorskie do wszelkich materiałów użytych w witrynie sklepu.
 2. Materiały pochodzą z własnego archiwum oraz z innych witryn z zachowaniem prawa do rozpowszechniania (np. Wikipedia).
 3. Z uwagi na funkcjonalność nie możemy oznaczyć autorstwa wszystkich wykorzystanych materiałów, jednak możemy je przedstawić na prośbę zainteresowanych osób i podmiotów.